O nas

Młodzieżowy Klub Sportowy Oceanik powstał w styczniu 2011 roku przy nowo wybudowanym obiekcie Krytej Pływalni w Ostrzeszowie. Powstanie klubu spotkało się z dużym zainteresowaniem sportem pływackim dzieci i młodzieży z Ostrzeszowa i okolic. W 2012 roku MKS Oceanik Ostrzeszów został członkiem Polskiego Związku Pływackiego oraz Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Nasi  zawodnicy z wielkim zaangażowaniem  uczęszczają na treningi, biorą udział w zawodach  i obozach sportowych.

Cele naszego klubu to przede wszystkim promowanie sportu i aktywności fizycznej. Jednak pływanie jest dla nas priorytetem. Przyczynia się ono do poprawy zdrowia i sprawności fizycznej, rozwija intelektualnie, kształtuje osobowość, uczy jak budować poprawne relacje społeczne.