Nasza działalność

Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerską cieszą się dużym zainteresowaniem młodych adeptów pływania. Obecnie w Klubie trenuje 42 zawodników podzielonych na cztery grupy: grupa dzieci - grupa początkująca (roczniki 2006, 2007, 2008, 2009, 2010), grupa żak - średnio-zaawansowana (roczniki 2003, 2004, 2005), grupa młodzik średnio-zaawansowana (roczniki 2002, 2003, 2004, 2005), grupa junior - zaawansowana (roczniki 2002, 2003, 2004, 2005). Treningi odbywają się od 2 do 8 razy w tygodniu w zależności od zaawansowania grupy. Głównym celem zajęć dla małych pływaków, poza utrzymaniem dobrej kondycji i gwarancją świetnej zabawy, jest przygotowanie młodych sportowców do startu w zawodach pływackich w różnych kategoriach wiekowych.

Dzięki regularnym treningom w MKS Oceanik młodzież w sporcie znajduje pasję i efektywnie spędza czas co pozytywnie wpływa na ich wychowanie dając im możliwość odczuwania takich emocji jak radość ze zwycięstwa, przyznanie się do porażki, szacunek dla przeciwnika, odpowiedzialność za drużynę. Te cechy zaprocentują w ich dorosłym życiu.

Działalność naszego klubu to nie tylko treningi i zawody. Dzięki doświadczeniu naszych trenerów dzieci i młodzież z okolic Ostrzeszowa mają możliwość wyjazdu na obozy sportowo-pływackie latem i narciarsko-pływackie zimą. Taka forma spędzenia wolnego czasu daje możliwość rozwoju zainteresowań, nawiązywania nowych kontaktów, uczy dyscypliny i samodzielności.